29.5.1987

29. května 2013 v 23:33 |  Můj život, Můj deník.
Dneska to je 23 let..29.5.1987..
Pro někoho normální obyčejný datum..Možná se v ten den narodilo spoustu lidí,možná měl v tento den někdo svůj svatební den nebo cokoliv jinýho..Pro jednoho muže a ženu,kteří bydleli v Ostravě,v bytě naproti moji babičky a v dětství moji maminky,to byl nejvýznamnější den v jejich společným životě..narodila se jím dcera,jménem Eva..

Své dětství prožila jako normální dívka v milující a starající rodině,jako jedináček..Dodnes ráda koukám na starý fotky ze zahrádky,kde Evka s moji starší sestrou Gábinou tancovaly na kapelu,která tenkrát,před 15 lety hrála živě na zahrádce,kde se dospělí se svými dětmi chodili bavit..Vtipné na tý fotce je výraz Evky,jak stojí,culí se,s krátkými vlasy a kulatými brýličkami vždycky vypadala spíš jako kluk,než dívka..
Každý rok 29.5. slavila své narozeniny,bavila se,užívala života se svou rodinou,se svými přáteli..Do jednoho prokletýho,nejhoršího data na světě..Do 20.července 2010..

Ten den byl hodně,velmi tragický..Byli jsme s mamkou,mladší sestřičkou Markétkou a mamčiným současným přítelem,a tatínkem od Evky :))
Ano,takový krásný,romantický románek mezi sousedama,kteří spolu žili dalo by se říct přes malou chodbičku celý život,každé ráno spolu chodívali do stejný školy,odpoledne co odpoledne se potkávali venku a pokřikovali po sobě jako kočka a pes a dospívali spolu celou pubertu,dokud se maminka nevdala a dokud se tatínek od Evky neoženil s její maminkou..Ale osud je po tolika letech dal znovu náhodou dohromady jako bývalé sousedy,přátelé a nakonec jako milenci a pár,který teďka mají skoro 5.letou nejkrásnější,nejroztomilejší a nejdivočejší dcerušku Markétku..

Zpátky k příběhu o datu 20.července 2010..Byli jsme tedy na chalupě daleko 300km od Ostravy..když na druhý den ráno v den našeho odjezdu zpátky domů,taťka od Evky zjistil,že má několik zmeškaných hovorů od svý bývalý manželky a maminky Evky..Nepřijaté hovory byly z důvodu (ne)signálu u nás na chalupě,je to problém vesničky každý rok..
Jakmile se taťka od Evky dovolal zpátky mamce od Evky,dozvěděl se nejhorší zprávu,jakou se může otec nebo matka dozvědět o svým jediným dítěti,které má..Evka měla tragickou nehodu..

Odpoledne 20.července 2010..jela Evka se svým tehdejším přítelem na přehradu do obce Hošťálkovice..Jeli oba společně na kole..Bez helmy..

Cestu z přehrady ve večerních hodinách okolo 20:00 hodiny nezvládli..Ta cesta od přehrady se v ten den,v ten večer,neměla vůbec konat..Jeli vedle sebe a,když se blížila zatáčka do pravé strany,Evka tu zatáčku na kole nezvládla a přeletěla na levou stranu přes kolo jejího přítele,který jel vedle ní celou cestu..

Ti,kteří celou nehodu slyšeli,nebo viděli..se okamžitě přiřítili k ležící Evce a přivolali lékařskou pomoct,která přijela a začala ihned s oživováním,ale bohužel,Evce nešlo pomoci..Velký náraz do hlavy o betonovou cestu nezabránlo krvácení do mozku a náhlou smrtí..
V ten den jsem měli největší strach pustit taťku do auta za volant,aby nás odvezl zpátky domů,ale museli jsme tam a to okamžitě..A tak jsme naštěstí dorazili domů vpořádku,fyzicky..psychycky ne..
Od toho dne šlo vše dolů a hlavně,následovaly jedny z nejhorších dnů,týdnů,měsíců..v naší rodině..Evka byla mladá,29.5. oslavila pouhé 20.narozeniny a proto dnešní den je jeden ze vzpomínkových,nejhorších dnů v naší rodině.Dnes by Evka oslavila krásné 23.narozeniny..

Měla by maturitu za sebou,možná svatbu,nebo dítě,pracovala by,nebo dál studovala,nikdo neví,ale žila by,žila by svůj život,podle svých představ a hlavně,se svou rodinou,se svými přáteli a koukala by jak roste její mladší malinká sestřička,která teďka spinká vedle mě v postýlce a Evku si pamatuje jen z dárků,které vždycky od Evky dostala a z fotek,které jsou připnuté na našem zrcadli..

Tento článek je věnovaný pro Evku,věřím,že by dnešní 23.narozeniny oslavila hodně pořádně,ale bohužel,teď určitě kouká ze zhora na svoji rodinu,přátelé,malinkou Markétku jak spinká,jak roste,jak si hraje s jejíma hračkama a dává tady na všechny pozor..A já vím,že datum 20.červenecse bohužel blíží a opět,to bude nejhorší den v roce,kdy budeme myslet na Evku,tak jako na ní myslíme každý den,ale v ten den to bude bolet více..
Pro tebe Evi..

Zdroj: teubujackova.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama