Malý,ale pro dnešní den velký zázrak ^^

8. února 2014 v 16:33 | Tea |  Můj život, Můj deník.

Můj začátek dešního dne: 1, O půl 9 ráno mě vzbudil telefon od jedné kamarádky, která si potřebovala s někým promluvit a vylít si své city a trápení, celou hodinu jsem se snažila ji uklidnit a poradit ji, jak nejlépe jsem v danou chvíli cítila, že je za potřebí.


2,Poté jsem se rozhodla, že jít si znovu lehnout už by nemělo smysl.Šla jsem tedy do kuchyně a viděla, že mamka dala před spaním rozmrazit kuřecí řízky, tak jsem začala škrabat brambory a obalovat řízky, abych aspoň udělala malou radost mamce.
3,Moje nálada za to nebyla už od včerejška velmi radostná, znáte to, když rodič/rodiče naslibuji hory doly a pak z toho není vůbec nic. Můj pravý, biologický táta, který se ke mě začal hlásit teprve před třemi měsíci, od narození jsem o něm devatenáct let nic nevěděla.Pomaličku začínáme mít pěkný vztah a jsem ráda pokaždé, když se vidíme. Ve středu večer volal mamce a slíbil, že mě ve čtvrtek pozve na večeři a jako překvapení mělo být, že půjdeme koupit tablet.Do háje s tabletem a s večeří, záleželo mi na tom vidět ho a moct ho poprosit o nějaké peníze na nedělní cestu do Bruntálu (viz: předešlý článek). S mamkou jsme na tom momentálně s penězmi docela špatně, musíme vydržet do dalších peněz několik dní a taťka žije sám, má dobrou práci a peníze jenom pro sebe, sám mi pokaždé, když jsme spolu připomíná: ,,Kdykoliv, budeš potřebovat, stačí napsat, než abych je propil, dám je Tobě." Bylo mi trapný žádat ho o to přes mobil smskou, tak jsem se těšila, že si zajdeme na večeři, kde ho o to v klidu poprosím. Ale neozval se.
4, Mamka mi teprve včera večer s rozlobením na taťku přiznala, že se mamce chlubil, že mi chce koupit ten tablet, aby mi udělal ještě větší radost, ale o to mi vážně nešlo, ano, udělalo by mi to překvapení radost, ale neděle se blížila a já nemám na cestu ani korunu a přitom máme už všechno s Kejt domluvený..
5, Po cestě do obchodu už mi bylo vážně do breku, šla jsem želví chůzí a pořád přemýšlela, do toho mi mamka oznámila, že teta a naše sousedka, která je součástí našeho života od mého narození a přistěhování mamky do našeho bytu před dvaceti dvěma lety,zjistila včera, že má rakovinu, začátek metastáze se uchytila v jater. Další rána!

6, U oběda jsem už to nemohla vydržet.Když mi zavolala začal zvonit dneska podruhé mobil, tentokrát kamarádka z práce, která měla omylem napsanou zítřejší celodenní kšichtu v práci mi volala, aby mě poprosila, jestli bych nemohla zítra místo, že to moc potřebuje. Věděla jsem, že mamka sedí vedle mě a že celý hovor slyší, ale já musela říct, že ne! Já zítřejší program mám, ano, nevím jestli ho budu moct zrealizovat, ale kdybych řekla, že můžu, už bych nemohla potom odmítnout, nebylo by cesty zpět. Já uvnitř cítila, že poslední naděje ještě stále je!!!
7, Mamka se začala vyptávat, proč nepůjdu do práce, když si můžu vydělat za celý den, dala bych jí víc peněz z mé výplaty, ale já se bránila, že nebudu celý den sedět někde, kde nemám zítra být! Nemohla jsem si neposlechnout si, jak jsme na tom špatně, jak sama potřebuje každou korunu, ale já to všechno vím! Proto jsem se mamky ani nezeptala, jestli by mi ona na cestu do Bruntálu dala. Věděla jsem předem, že tohle by bylo zbytečné. Už tak si na všechny koncerty a cesty šetřím sama z peněz co mi zbydou z výplaty a dalších financích, které mám.
8, Bylo ticho a mamka řekla: ,,Víš co? Já ti na tu cestu půjčím. Já vím, jak moc tam chceš jet a jak se snažíš, abys chodila do práce a dávala mi peníze, až se tento týden konečně sejdeš s taťkou a on ti dá peníze, tak mi to vrátíš." Panebože!!! Bůh existuje! Zázraky se dějí!!!
Věděla jsem, že máme poslední peníze a mamka i přesto nechce, abych celý víkend proseděla doma a měla ho zkažený zklamáním tátových nedodržených slibů. Okamžitě jsem mamku objala a začala ji pusinkovat jako malá holka. Mohla jsem oficiálně potvrdit Kejt moji cestu a začít se na zítřek opravdu těšit :) Někomu udělá radost nový tablet, nebo nový mobil. Mně cesta někam, kde vím, že to bude stát za to a hlavně cesta s Kejt, kterou mám ráda a Bruntál je naším tajným městem- překvapení a nečekaných věcí :)
9, Jako poslední bych tu ráda dala video jedné moc krásné vlastně nejkrásnější TOP písničku slovenské kapely Zoči Voči,,3:00" Text je o rodině, přátel a o tom, abychom si vážili toho co máme a pro tento článek je naprosto stvořená :) Písničku všem doporučuji poslechnout a kdo nezná úžasnou kapelu Zoči Voči, neváhejte navštívit jejich kanál na youtube: Zoci Voci a tak samo oficiální facebooková stránka: Zoči Voči :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karol Dee Karol Dee | E-mail | Web | 9. února 2014 v 11:33 | Reagovat

Na otce se nezlob, jistě se to nějak vysvětlí. A vynahradí ti to. Důležité je, že máš tak hodnou mamku, která tě podrží :) Užij si výlet. :)

2 Adelle Adelle | Web | 9. února 2014 v 13:47 | Reagovat

Souhlasím s Karol :) užij si výlet :)) a jinak je mi to s tetou a všechno líto...:(
Ale na jednu stranu máš i štěstí s tím taťkou, aspoň se ti někdy ozve. Na mě kašle jak biologický, tak adoptivní :/.

3 Adelle Adelle | Web | 9. února 2014 v 13:48 | Reagovat

BTW, hrozně moc děkujeme za to sdílení. Chtěli bychom to vyhrát, i když už šancí moc nezbývá. :)

4 Teu Teu | E-mail | Web | 9. února 2014 v 22:52 | Reagovat

[3]: Holky oběma Vám moc děkuju za takovou podporu,vážím si toho,na taťku se ani v nejmenším nezlobím,slíbil,že mi to tento týden vynahradí a dnešní cesta do Bruntálu? Bezkonkurenční :)) Víc jsem si to užít vážně nemohla :) Za pár minut tu bude nový článek o všem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama