Věk překážkou?

12. února 2014 v 14:46 | Tea |  Téma týdne
Další téma týdne,tentokrát ,,Stáří" pojmu opět tak trochu jinak :) Mýma očima..
Nebo-li ,,Jak to vidí Tea"

Jak jsem tak pročítala včera večer články na dané téma,pořád dokola samé: ,,až příjde stáří,nedožijeme se stáří",
ale já se chci tomuto tématu věnovat jiným pohledem..Stáří je věk,nezáleží na tom,jestli 50,60,70 nebo 80..
Pořád je to jenom věk. Naše generace,21.století se kouká na věk stále víc jako na překážku.
Alkohol od 18 let, řidičský průkaz 18 let, první pohlavní styk 15 let, láska je povolená od jakého věku,mimochodem?
Například:
1, Dneska v autobuse seděli naproti mě starší babička s dědečkem, řekla bych, přes osmdesát určitě, vedle nich mladý puberťák, který je pozoroval s úšklebky. Při vystoupení staroušek vzal své paní kabelku a zároveň ji nezapomněl podat svou ruku,aby mohli jít společně. Puberťák se začal smát.Mně bylo do smutku.Tohle je láska,která dokáže být nádherná i ke konci života a tenhle pubertální blbeček,omlouvám se,lepší vyjádření mě vážně nenapadlo,nemá ani tušení,jaké je to těžké překonat léta strávené ve dvou s láskou,důvěrou a se vším ostatním.
2, Jak často soudíme dva lidi mezi nimi je věkový rozdíl? Každý den!
Nezáleží na tom,zda je dívka/žena mladší nebo naopak kluk/muž mladší.
Pokud je muž starší třeba jen o pár let, hned je v naších očích za někoho, kdo jde jen po penězích.Láska není jen o penězích,ale tento svět už nevidí nic krom penězí a proto je lepší si zvyknout na to, že kde je muž jen o trochu starší jsou za tím peníze.
3, Opak, když je mladší kluk a starší dívka. Přezdívky jako: ,,ona je na zajíčky,co vidí na tom dítěti,pedofilka"
Proto většina dívek/žen mnohdy ani nemá odvahu dát své city najevo,to samé třeba mladší kluk/muž, styděl by se za své city k někomu staršímu,že bude předem odsouzen.
Tohle přeci není soud, kde se dá odsoudit vše na první pohled.Tolik párů by mohlo patřit mezi šťastné,vydařené a mohlo by být příkladem pro další okolo, kdyby se lidi nechovali tak,jak se naše generace chová.
Vrátím se ke knížce od A.Puškina-Evžen Oněgin.V 16-19.století bylo přeci naprosto normální,že už ve třinácti letech se musely dívky vdávat za stejně nebo dokonce starší mladíky/pány.
Ano,nucení svateb za někoho bez lásky nebylo podle mně správné, ale to je tedka vedlejší..
Jsem proti tomu, aby se odsuzoval věk, aby věk byla překážka v lásce..Aby jeden z pohlaví měl problém vyjádřit své city, aby strach bránil lásce.
Zajímalo by mě, zda se našel někdo, kdo si třeba přiznal aspoň sám pro sebe, že aspoň jednou se našel někdo, kdo se Vám líbil, ale věk Vám zabránil projevit to..Nebo komu věk nezabránil? A nelituje toho?Je šťastná/ý se svým protějškem a
dokazuje to lidem,kteří tohle odsuzují? Budu ráda za všechny kladné/záporné komentáře,hlavně, když to bude ze srdce a z odvahy napsané :) Držím palce všem, kteří třeba tu svou odvahu ještě nenašli a hledají způsob, jak se odvahy chytit a správně vykročit za svou správnou životní cestou k citům a lásce, kde věk nebude pro ně žádnou překážkou. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 17. února 2014 v 16:52 | Reagovat

Ja si myslim, ze pokud pohled spolecnosti zabrani dvema lidem, aby se milovali, tak by ta laska stejne nebyla moc pevna. Kdyz se maji dva lide radi, tak jim je to, co o nich rikaji lide, u zadnice - alespon na zacatku vztahu, v takove te prvotni zamilovanosti. Realita na vztah pada pozdeji. Takze pokud nekdo nekoho miluje a neni s nim jen proto, ze spolecnost se na to diva skrz prsty, tak si myslim, ze zase tolik nemiluje. :)

2 Teu Teu | E-mail | Web | 18. února 2014 v 22:30 | Reagovat

[1]: To je pravda, ano s tim naprosto souhlasím, láska přemůže i ty nejtěžší překážky :) Já to vzala z pohledu vyjádření citů, tohle bývá nejčastěji nejtěžší překážka..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama