17.5. 2014 Pomáháme hudbou, Bruntál

23. května 2014 v 18:34 | Tea |  Můj hudební svět
Než začnu psát o koncertě, který se 17.5.2014 odehrál v Bruntále, malá připomínka mého blogu, vlastně dvě, abych řekla pravdu.
Ta první je, že 3.5.2014 byl přesně rok výročí mého blogu a tím vlastně souvisí i druhá záležitost a ta je, že od včerejška Vám oficiálně představuji můj nový vzhled, je jiný, originální, více přehlednější a ne přeplácený růžovou barvou a šedým pozadím a doufám, že ne kritický, jako byl tenhle, ale to se uvidí :) Mně osobně se strašně moc líbí a jsem nadšená a tímto taky chci ještě jednou ráda poděkovat za pomoct blogerce Stencee.blog.cz :))

Minulou sobotu, datum 17.5.2014 si kluci z kapely Minute to Escape vybrali pro svůj benefiční koncert, který nesl název Pomáháme hudbou.
Benefiční koncert proto, protože všechny vybrané peníze ze vstupu, které bylo 100 Kč na osobu se odevzdalo pro pomocné věci bruntálskému ústavu Sagapo, pro mentálně postižené lidi žijící ve zmíněném ústavě.

Vzít si takovou akci na starost nebyla žádná procházka růžovým sadem, chtělo to hodně práce a po dlouhém plánování a zařizování nastal konečně den D..
Pozvání pro vystoupení pro dobrou věc přijali kapely The Firearms, zahráli samotní pořadatelé Minute to Escape, písničkář a pohodový ne jen zpěvák, ale také člověk Voxel a pražská kapela Lola běží.


Pro mě to byla první zkušenost být na takoé charitativní akci, vidět na živo lidi z ústavu Sagapo, sledovat, jak si celý večer užívali, s úsměvem, s nadhledem, tančili uprostřed parketu naprosto bez zábran a pro mě to byl zvláštní pocit..


Při vystoupení Voxela se hezky stálo, poslouchalo a chvilkama i mávalo rukama.
Líbil se mi jeho mix 21 českých a slovenských hitů, cover od The Lumineers- Ho Hey,
Hitmaker, Trip a 5.song.


Poslední kapela, která to v sálu Společenského domu rozpařila byla Lola Běží z Prahy.
Mají dobré písničky, rytmické, rychlejší a dobře se je poslouchalo a pařilo na ně.


Mnoho kapel bohužel nemá moc zkušeností s podobnou akcí, jako byla tahle,
samozřejmě nechci, aby to teďka pochopil někdo zle, že urážím kapely, protože nepořádají benefiční akce, ale pro mě to opravdu byla první zkušenost a byla výborná, nápad pomoct s hudbou je o něčem jiném, než jak dávají v televizi různé charitativní vystoupení a musíte volat na nějaká čísla pro zaslání peněz na účet a podobné věci, kde lidi chtějí jenom vydělávat a vystupujícím jde většinou o reklamu, než o dobrý skutek.

V sobotu šlo pouze a hlavně o ten čin, vybrat pro lidi z ústavu Sagapo nejvíc peněz pro potřebné zařízení ze vstupů, který byl jen 100,-Kč a za takový pohodový večer s hodně dobrou hudbou a úsměvy všech okolo to stálo za to :)

Ke konci večera teda zbývalo poslední a to předání šeku do rukou paní ředitelky ústavu Sagapo a na šeku se blýskala nádherná částka 15.002,-Kč!


Pro mě to byl suprový a boží večer taky z důvodu, že jsem měla opět možnost vidět lidi, které jsem si za poslední měsíce opravdu přirostla k srdci a vždycky je ráda znovu vidím, bavíme se, smějeme se všem kravinám a neřešíme nic jinýho, než přitomnost, že jsme společně tam, kde je nám fájn :) Tímto opět a snad už naposled děkuji všem, kteří tam byli a kteří si užívali celý večer (až do brzkýho rána) tak, jako já :3

Teubujackova.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sidney Sidney | 25. května 2014 v 9:15 | Reagovat

nechci kritizovat ale ten vzhled před tím byl o dost hezčí

2 Tea Tea | E-mail | Web | 25. května 2014 v 18:49 | Reagovat

[1]: Tak to jsi asi první, protože byl opravdu hodně kritický a neříkám, že se mi nelíbil, ale tenhle je konečně podle mých představ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama